2019. június 16., vasárnap

Lovagias Dusa

Mimi a pünkösdi túrára autózva: "Félek, hogy lesznek ott medvék!"
Dusa: "Mimi, én szívesen megvédelek a medvéktől!"
Anya: "Meg tudod védeni a Mimit a medvéktől?"
Dusa: "Hát ha nem jönnek..."

2019. június 3., hétfő

Sportosak

Dusa ma pedálos biciklivel (oldalkerék nélkül) közlekedett a bölcsibe és vissza! És még nincs három és fél éves!

Lica pedig már magabiztosan ugorja az arábelt (nulla kezes cigánykerék) minden körülmények között:


2019. május 11., szombat

Legyen szösz!

(Vigyázat. az allergiások nyugalmának megzavarására alkalmas képsorok következnek!)

Téli élményünk volt a minap suliból hazafelé jövet:




A lányok rögtön ihletet is kaptak. Az eredeti (amennyiben ez a szó használható ebben a műfajban) itt tekinthető meg, ha valaki nem ismerné:



Ez pedig a szöszös változat:




2019. május 10., péntek

Tánc gála 2019

A Zrínyi döntő első napján csak este 6-kor tudtunk indulni Szombathelyre, mert a lányoknak még tánc fellépésük is volt aznap. 

Íme Mimiék produkciója: Csintalan ördögök (szokásos segédlet: Mimi a jobb oldali csapat "főnöke", és az, aki elesik cigánykerék közben - szegény!)


Licáék: Kérdezz-felelek (Mit is mondjak segédletnek? A legszebb? De a szokásos legkisebb is megfelelő :))

A gála nagy részéről így le is maradtunk, ahogy a lányok végeztek, autóba vágódtunk, pedig ilyen vicces tánctanáraik is vannak például (a nagydarab zongorás bácsival az élen):


Ez pedig egyszerűen csak szuper jó volt:


2019. május 2., csütörtök

Okoskák

Érdemtelenül hosszú ideig nem számoltam be a Zrínyi matekverseny országos döntőjéről, most is csak röviden van időm dicsekedni:
Lica országos 11. helyezett, Mimike, a sötét ló pedig országos ötödik!





2019. április 22., hétfő

Riporter lesz belőle

Este 3/4 10 körül, amikor már minden gyereknek aludni illene:
Dusa ehelyett Forma-1-es közvetítéssel szórakoztatja reménytelenül altatni próbáló apját: "Hamilton vezet, de Leclerc gyorsabb..."
Az előadás annyira élethű volt, hogy az ezek szerint szintén nem alvó Lica felháborodottan rohant át a másik szobába: "Ti Forma-1-et néztek titokban nélkülem???"

2019. április 6., szombat

Dusa és a pedálos bicikli

Így állunk a szülinapra kapott pedálos biciklivel:



Azért ez még messze nem közlekedési szint, de három évesen szerintem nem rossz!

Vass Gála 2019

Idén a Vadregény került színpadra, ez most nem sikerült olyan ütősre, mint a korábbiak, de a mi lányaink voltak a legszebbek :) (Igaz, Mimiből szinte semmi sem látszott, mert sötétben táncoltak, de mi tudjuk :))

Ólomkatonáné (a kockahasát tessék megfigyelni!):


Szentjánosbogár:


Licáék produkciójáról van saját videónk (Mimiékéből semmi sem látszik), nekünk a legfeltűnőbb az volt, hogy Licáról süt, mennyire frusztrálja, hogy egy fiúval kell táncolni, igyekszik mindenhová másfelé nézni, meg lespórolni a hozzáéréseket, ahol lehet:


Azért a teljes előadás videóján meg lehet nézni Mimit (vagy inkább a fényeit) is (nem túl jó minőségben) 59:45-től, de több látszik belőle a bevonulásnál, ahol ő képviselte a szentjánosbogarakat (3:12-nél). Továbbá kedvenc részem, a tűzokádó sárkány 47:30-nál:


A sárkányon kívül maximum a tanárok Frédi és Béni előadása végén elhangzó poén érdemel említést: "Vége a kőkorszaknak, menjünk át a Vassba!" :)

2019. április 4., csütörtök

2019. április 3., szerda

Dusa mesél

Licánál ez az emlékezetes mű számított az első önálló meséjének:


Dusa nagyobb beszélőkével és fantáziával van megáldva, úgyhogy összehordott már mindenfélét, de a szombat esti produkcióról mégiscsak olyan érzésünk volt, mint a fenti remekműtől. 

Itt most egész sorozatról volt szó, "Kati mama", "Kati mama 2" stb fejezetcímekkel, egészen a hatodik részig. És az egész komolyan meg volt komponálva: Kati mama egyre több üléses autóba ült be (itt a videón a harmadik részben 16 üléses autóba, majd a negyedik részben már belekezd, hogy a tizenhétülésesbe - igen, szuperül számol már, sőt a kétjegyű számokat el is olvassa -, majd korrigálja ötvenülésesre), majd a hatodik, utolsó rész drámaian így kezdődik: "Kati mama elindult egyedül...". A történet egyébként elég egyszerű (és sokszor szöveg helyett a heves beleéléssel előadott mozdulatok mesélnek csak): Kati mama átmegy piros lámpákon, belemegy a kancsóba, a lekvárba, felborul, átugrat, majd visszaérkezik a kiindulási helyre, hogy kezdődhessen az új epizód. Mi mindenesetre remekül szórakoztunk (és most, négy nap elteltével épp azt hallom a kádból, hogy "Kati mama beült a hatvanhat üléses terepjárójába...")



2019. március 13., szerda

Zrínyi döntősök!

Már azt is durvának találtuk, hogy az egész iskolájukból csak ők ketten jutottak be a megyei forduló eredményhirdetésére (a legjobb kb 20-at hívják be), de hogy mindketten meg is nyerjék, arra igazán nem számítottunk! Így dupla oklevél és könyvjutalom kellett az "iskola legeredményesebb versenyzője" kategóriában, de gondolom, ezt a suli nem bánja :) A sima jutalomkönyvekből is mindent két példányban hoztak, úgyhogy a dicsőségen kívül a könyvtára gyarapodásának is örülhet a suli. További szerzemény némi beképzeltség: azért az fura élmény, amikor másnap arra érek az iskola elé, hogy a szerény kis Mimi, aki egyébként nem is volt olyan ambíciózus a versennyel kapcsolatban, pláne amikor Emó gyakoroltatni akarta, és itthon nem is írt olyan nagyon sikeres feladatsorokat, azt kiabálja fennhangon, hogy "Matekzseni vagyok!" (De állítólag csak azt mesélte, hogy a tesitanár nevezte így)



(Elég hasonló a helyezettek mintázata: első egy Kiss-csaj, második egy fiú, harmadik egy a mienknél 30 centivel magasabb lány :))


Nekem egyébként ezek a legkedvesebb képeim az eseményről, vajon kitaláljátok, miért?



A figyelmes szemlélő észreveheti, hogy itt Lica nyakában még nincs érem, azaz úgy örül ilyen önfeledten Mimi sikerének, hogy még nem tudja, neki lesz-e része hasonlóban. Ez talán mindenkinél nagy fegyvertény lenne, de nála különösen, úgyhogy nagyon boldog vagyok tőle!

Április közepén várja őket a szombathelyi döntő (persze Mimi nem hajlandó készülni), és mivel minden versenyzővel mehet egy kísérő, családi hétvégi nyaralást rittyentünk belőle (Dusa majd elbújik a bőröndben) :)

Farsang


2019. január 20., vasárnap

Mimi 8

Mimi idén is szabadulószobás szülinapi zsúrt kért.
Két éve volt már ilyen, rögtön duplán, mert a síelésen megrendezett elsőt ismételni kellett az itthoni zsúron. Ezúttal kikötöttem, hogy oké, de utoljára, mert egyszerűen nem lehet ebben a műfajban mindig újat kitalálni. Így viszont mindent beleadtam, szerintem jól sikerült, és olyan szempontból mégsem lesz utolsó, hogy elhatároztuk, hogy ugyanezt másoknak is megmutatjuk majd (Emó kérésére még felnőtt bulit is szervezünk vele :)). 
Úgyhogy az alábbi rövid kis összefoglalót csak az nézze meg, aki várhatóan nem fog a közeljövőben szabadulni jönni hozzánk, mert spoiler-eket is tartalmazhat!



2019. január 4., péntek

Isten pénze

Szeptember óta próbáltak a csajok a Karácsonyi ének című Dickens-regény musical változatának színházi előadására a Mensa HungarIQa szervezésében. Nagy sajnálatukra önálló szerepet nem kaptak, csak a csoportos jelenetekben szerepeltek, ehhez képest rengeteget próbáltak, mi rengeteget logisztikáztunk, a végeredmény pedig fantasztikus lett.

A darabban vendégszerepelt a musical egyik szerzője, Müller Péter Sziámi is, íme a csajok a hírességgel:

Pár további kép:





Illetve van jó minőségű videófelvétel is az egész előadásról, de nyilvánosságra nem hozható, csak ismerősök körében terjeszthető, úgyhogy aki kéri, annak elküldöm a linket! Mindenkinek javaslom, a csajoktól függetlenül élmény végignézni!
(Hogy később is meglegyen: a lányok 14:17-től, 1:04:52-től és 1:17:54-től vannak színpadon)

2018. december 30., vasárnap

Két random Dusa-száj

"Kérek korcsolyát! Akarom mondani, ananászlét!"

"Ha a Pókembert is szeretjük, akkor a pókokat is szeretnünk kell!"

2018. december 21., péntek

Fitness nyílt óra

Sajnos az ölemben ülő Dusa nem nagyon engedett fotózni/videózni, pedig csoda dolgokat tud ez a Lica!

Ezt például a végtelenségig tudja tartani, övé is volt a rekord az egész jókora csapatban. Az edző hamarabb unta meg, mint ő.


Hátraszaltó egyelőre még segítséggel (ezt csak most kezdték tanulni):



Tud még nulla kezes cigánykereket is, amiről szintén azt hittem, hogy szaltó, és máig sem tudom, miért nem az, de szaknyelven arábelnek hívják.

Dusa 3!

Ma reggel:
- Na, mikor lesz a szülinapod?
- Decemberben!
- Ma lesz!
- Ja, azt hittem, decemberben...

Boldog harmadik szülinapot, drága kicsi fiunk!

Eiffel-torony torta stílszerűen franciadrazséval:


Hol voltatok az Eiffel-tornyon? (pedig nem is voltunk olyan magasan)


Mióta hallgatjuk, hogy "Pedálos biciklit fogok kapni szülinapomra!"... Egy jós veszett el benne!


2018. december 16., vasárnap

Szemtelen kakukkfióka

- Dusa, hogy kerültél ma éjszaka is az ágyamba?
- Biztos egy boszorkány varázsolt oda!

2018. december 6., csütörtök

Szókincs

A délutáni találkozás megbeszélése zajlik:
Csajok: "Majd lemegyünk a portához"
Dusa: "Teleportálunk!"